پنجشنبه، 15 خرداد 1399
En | 
تخفیف 50 درصدی پروانه ساخت مسکن در راستای طرح اقدام ملی مسکن بوشهر

تخفیف 50 درصدی پروانه ساخت مسکن در راستای طرح اقدام ملی مسکن بوشهر

تاریخ انتشار: 1399/02/01|   بازدید: 83 |  print

مديركل امور شهري استانداري بوشهردر جلسه طرح اقدام ملی مسکن گفت:

تخفيف50 درصدي پروانه ساختماني وساير عوارض به شهرداري ها ابلاغ گرديده است

 

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه و شهرسازی بوشهر ،

بردستانی در این جلسه که با حضور اعضا در سالن جلسات راه و شهرسازی استان برگزار شده بود ، اظهار داشت : اين موضوع سياست كلي دولت محترم مي باشد ما هم قطعا پيگيري خواهيم نمود و ان شالله در حوزه شهرداري هاي استان كمترين مشكل وجود خواهد داشت و در مورد تخفيف50 درصدي پروانه ساختماني وساير عوارض به شهرداري ها ابلاغ گرديده است وهمچنين معافيت هزينه صدور پروانه نهادهاي تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي و خيرين مسكن سازان  به شهرداريها اعلام شده است .

فرزاد رستمي مدير كل  راه و شهرسازی استان در این جلسه به تشريح واهميت موضوع اشاره داشتند وخواستار ارايه گزارش از جلسات قبل ستاد اقدام ملي شدند .

رستمی افزود : این طرح را در شهرجديد عاليشهر وسيراف با مجموع 7000واحد شروع كرده ايم. ابتدا 1000 واحد از 1250واحد سهميه شهر بوشهر در سامانه ثبت نام شد ودر مرحله اول حدود 900 نفر ثبت نام كردندو در مرحله دوم 500 واحد به سهميه شهر جديد عاليشهر اضافه گرديد ودر حال حاضر  1500تعهد ثبت نامي در سامانه براي شهر جديد عاليشهر وجود دارد.

وی بیان کرد : در مرحله دوم بالغ بر 600نفر ثبت نامي وجود دارد كه هنوز به مرحله پالايش نرسيده اند و حدود 207نفر مراجعه حضوري داشتند و113پرونده كامل و آماده معرفي به بانك جهت افتتاح حساب هستند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر اضافه کرد : در سه شهر خورموج ، بنك وكنگان پروانه ساختماني صادر شده است وشهر چغادك در مرحله مطالعات ژئوتكنيك  مي باشد و اشاره داشتند كه از 1199واحد سهميه ابلاغي حدود 920واحد در استان نهايي شده است كه حدود 598 واحد عمليات اجرايي  آن ظرف حداكثر يك ماه ديگر آغاز خواهد شد.

رستمی در ادامه گفت : از 5 شهر معرفي شده در 2 شهر برازجان وديلم پس از بازديد صورت گرفته از اراضی محل اجرای طرح طرح  که به تاييد کارشناسان و بازرسان مربوطه رسيد و سه شهر ديگر منتظر بازديد از اراضی واعلام نظر وزارت متبوع هستيم .

وی در پایان با بیان اینکه برای تولید مسکن باید تمام زیرساخت‌های لازم احداث شود خاطرنشان کرد: تولید مسکن در طرح اقدام ملی باید با تعامل و همکاری تمام دستگاه های خدمات رسان انجام بگیرد.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد