| 17 اردیبهشت 1400

En | 

طرح اقدام ملی مسکن براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شد

 طرح اقدام ملی مسکن براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شد

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: تفاوت طرح اقدام ملی مسکن با اقدام‌های قبلی در این حوزه این است که اگر ثبت نامی انجام شده براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شده است.
شنبه، 07 دی 1398 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر

فرزانه صادق مالواجرد در حاشیه بازدید از طرح‌های شهری دلوار ،اهرم، خورموج و بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح اقدام ملی مسکن با ثبت نام در داخل محدوده شهری که زیرساخت‌های لازم شهری و خدمات در آن وجود دارد و براساس زمین‌هایی که متعلق به دولت بوده برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: برای عرضه زمین در طرح اقدام ملی مسکن برنامه‌ای ویژه در نظر گرفته شد و از ابتدا تصمیم بر آن شد که مکان‌یابی زمین‌ها بنابر نیاز واقعی تولید مسکن صورت گیرد.

وی ادامه داد: براین اساس ساخت خانه در طرح اقدام ملی در داخل محدوده شهرها و در مکان‌هایی مناسب آغاز می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بعد از پالایشی که از شمار ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود و بنا بر میزانی که به شهرهای مختلف داده شده ثبت‌نام‌های بعدی انجام تا سهمیه هر شهر پر شود.

صادق مالواجرد اضافه کرد: هدف از اقدام ملی مسکن کمک به قشرهایی است که در تهیه و تامین مسکن مشکل دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مهمترین رویکرد شورای عالی معماری و شهرسازی توجه ویژه به تغییر رویکرد در تهیه طرح‌های جامع و طرح‌های توسعه عمران است.

صادق مالواجرد اضافه کرد: امروز طرح‌های جامع را باید طرح‌های مساله محور تهیه کنیم و بنا برانچه در شهرها اتفاق می‌افتد بتوانند به مسائل واقعی شهرها پاسخ دهند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: توجه ویژه به مشارکت مردم دومین رویکرد این معاونت است که این موضوع در مصوبات شورای عالی شهرسازی مشهود است.

وی در خصوص شهرهای دلوار، اهرم، خورموج و  بوشهر گفت: مشکلاتی در طرح‌های شهری دلوار، اهرم و خورموج وجود داشت و قرار شد با توجه به پتانسیل این شهرها این ظرفیت‌ها احصا شود و پیشنهادی که وجود دارد به کمیسیون ماده پنج داده شود اگر با طرح جامع مغایرتی داشت حتما در شورای عالی مطرح و گر نه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری‌ها مصوبات آن را در کمیسیون ماده پنج گرفته شود.

صادق مالواجرد افزود: در مورد شهر بوشهر محدودیت‌هایی وجود دارد که با بررسی‌های انجام شده این محدوددیت‌ها به خصوص در زمینه زمین‌های  قابل ساخت قرار شد نکاتی را اداره کل راه وشهرسازی  و استانداری بررسی کنند

تصاویر
  • طرح اقدام ملی مسکن براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها