| 17 اردیبهشت 1400

En | 

برگزاری جلسه شورای تامین مسکن وبازآفرینی شهری استان بوشهر.

 برگزاری جلسه شورای تامین مسکن وبازآفرینی شهری استان بوشهر.

شورای تامین مسکن استان بوشهرباهدف بررسی وضعیت مشکلات مسکن مهر تشکیل جلسه داد.
دوشنبه، 09 دی 1398 | امتیاز: Article Rating

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر، فرزاد رستمی در جلسه شورای تامین مسکن و بازآفرینی شهری استان بوشهر با اشاره به وضعیت مسکن مهر در شهرهای استان بوشهر اظهار داشت: از 34 هزار و 715 واحد مسکن مهر استان بوشهر بیش از 32 هزار و 318 واحد مسکونی آن تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
وی با تاکید بر تعیین تکلیف مسکن‌های مهر تا پایان امسال خاطرنشان کرد: عزم دولت بر تکمیل مسکن‌های مهر و تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه بیشتر واحدهای مسکن مهر نیمه تمام استان بوشهر در شهرهای برازجان و گناوه است عنوان کرد: 2 هزار 397 واحد مسکن مهر استان بوشهر نیمه تمام استان بوشهر که عمده آنها مربوط به شهرستان گناوه و برازجان است در حال تعیین تکلیف است.
رستمی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن در استان افزود: سهم استان بوشهر از طرح اقدام ملی مسکن 2 هزار و 490 واحد مسکونی است که در دو بخش شهرهای بالای 100 هزار نفر و شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت است.
وی بیان کرد: در شهرهای بالای 100 هزار مربوط به شهر جدید عالی‌شهر با 2 هزار و 300 واحد مسکونی و مابقی مربوط به شهرهای زیر 100 هزار جمعیت است که متولی آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.
مدیرعامل شرکت عمران عالی‌شهر نیز در مورد اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی خاطرنشان کرد: در ارتباط با طرح اقدام ملی مسکن در تولید و عرضه مسکن در شهر عالی‌شهر از کل 2 هزار و 300 واحد این شرکت تاکنون عملیات آماده‌سازی با ظرفیت 763 واحد مسکونی در فازهای 4 و 6 عالی‌شهر آغاز شده است.
علی مقاتلی با بیان اینکه در فازهای 5 و 7 عالی‌شهر مناقصه اجرای طرح اقدام مسکن با ظرفیت 991 واحد مسکونی آغاز شده است افزود: در این راستا عملیات آماده‌سازی در فاز 4 عالی‌شهر با ظرفیت 546 واحد مسکونی توسط شرکت عمران عالی‌شهر در حال انجام است.
وی با بیان اینکه شرکت عمران عالی‌شهر آماده اجرای تمامی 2 هزار و 300 واحد مسکونی طرح اقدام ملی دارد عنوان کرد: با توجه به وجود ظرفیت لازم آمادگی بالایی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در عالی‌شهر وجود دارد.
مدیرعامل شرکت عمران عالی‌شهر در رابطه با شهر سیراف بیان کرد: بر اساس برنامه ابلاغی تعداد 4 هزار و 800 واحد مسکونی به شهر سیراف اختصاص داده شده که تا پایان سال 1400 بیش از 2 هزار 248 واحد آن اجرایی می‌شود.

در جمع بندی این نشست استاندار بوشهر از پیگیری برای واگذاری ۱۰۵ هکتار زمین پایگاه دریایی به اراضی عمومی بوشهر خبر داد و گفت: عزمی جدی برای تکمیل طرح‌های مسکن در نقاط مختلف استان در بوشهر داریم.

عبدالکریم گراوند اظهار داشت: تکمیل مسکن مهر یکی از اولویت‌های مهم در استان بوشهر است و باید تلاش شود که تا پایان سال پرونده مسکن مهر بسته شود.
وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۹ هیچ واحد مسکن مهر بلاتکلیفی وجود نداشته باشد خاطرنشان کرد: اعتبارات لازم برای رفع مشکلات مسکن برازجان در حوزه آب و فاضلاب تخصیص یابد و مشکلات این بخش حل شود.

استاندار بوشهر با اشاره به لزوم تأمین اعتبارات ملی برای پرداخت تعهدات سازمان‌ها و شرکت‌ها تصریح کرد: برای تعیین تکلیف پروژه مسکن ۳۶ واحدی خورموج باید یک نشست برگزار شود و راهکارهای لازم اتخاذ و مشکل مردم رفع شود.
وی از پیگیری احداث چهار هزار واحد مسکن در سیراف خبر داد و اضافه کرد: پیگیری لازم در ارتباط با ۲۵۰ واحد مسکن در چغادک، بنک و خورموج نیز انجام شود.
گراوند خواستار اعلام اراضی دستگاه‌های دولتی برای تأمین مسکن کارکنان شد و ادامه داد: تلاش شود مسکن مورد نیاز برای اقشار مختلف به‌ویژه کارگران و کارکنان باید فراهم شود و همه دستگاه‌های اجرایی لازم است در این زمینه همکاری کنند.
وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای واگذاری ۱۰۵ هکتار زمین پایگاه دریایی به اراضی عمومی بوشهر تصریح کرد: متقاضیان پروژه مسکن مهر افراد کم بضاعت، محروم و کم برخوردار هستند که باید برای رفع مشکل آنها تلاش بیشتری شود.

تصاویر
  • برگزاری جلسه شورای تامین مسکن وبازآفرینی شهری استان بوشهر.
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها