| 01 آبان 1399
En | 
پیشرفت فیزیکی 25 و 60 درصدی قطعات 10 و 11 راه آهن بوشهر _شیراز

 پیشرفت فیزیکی 25 و 60 درصدی قطعات 10 و 11 راه آهن بوشهر _شیراز

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه "طول پروژه راه آهن بوشهر به شیراز ۴۳۷ کیلومتر است" گفت: ۱۴۰ کیلومتر این پروژه در استان بوشهر قرار دارد و برای تکمیل آن به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
یکشنبه، 30 شهریور 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر ،

 فرزاد رستمی در جریان بازدید نماینده مردم شریف بوشهر گناوه دیلم ، معاون امور عمرانی استانداری ، مسئولین شهرستانی و  خبرنگاران از  پروژه راه آهن بوشهر - شیراز ، اظهار داشت:  طول راه آهن بوشهر به شیراز 437 کیلومتر است که  140 کیلومتر این پروژه در استان بوشهر و 397 کیلومتر دیگر در استان فارس قرار دارد.

وی، با اشاره به اجرای 2 قطعه مهم پروژه راه آهن در استان بوشهر گفت: دو قطعه 10 و 11 این پروژه در استان بوشهر قرار دارد که طول قطعه 10 «الف و ب» این پروژه 25.5 کیلومتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر میزان اعتبار این قطعه بر اساس قرار اولیه 232 میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: در قطعه 10 پروژه راه آهن بوشهر 2 هزار و 200 متر تونل شامل 9 دستگاه تونل و 3 هزار متر پل‌های بزرگ طراحی شده است.

رستمی، پیشرفت فیزیکی قطعه 10 خط ریلی بوشهر را 25 درصد دانست و بیان کرد: 437 کیلومتر پروژه راه‌آهن بوشهر- شیراز در 11 قطعه طراحی شده که 140 کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد و قطعه 10 مشکل‌ترین قطعه و نقطه بحرانی این پروژه است که اجرای آن در اولویت قرار گرفته است.

وی، از اجرای قطعه 11 این پروژه خبر داد و تصریح کرد: این قطعه دارای 60 پیشرفت فیزیکی است و مابقی قطعات دیگر از طریق فاینانس خارجی و داخلی در حال پیگیری است که ان‌شالله مابقی قطعات فعال می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به سرمایه‌‌گذاری در پروژه خط ریلی بوشهر به شیراز تصریح کرد: 3 هزار میلیارد تومان برآورد اولیه این پروژه بوده که اکنون با توجه به افزایش مصالح و تجهیزات برای تکمیل آن به 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رستمی بیان کرد: در اجرای پروژه راه آهن بوشهر به شیراز  برای تامین اعتبار آن فاینانس داخلی و خارجی چین مطرح است که در حال پیگیری است.

تصاویر
  • پیشرفت فیزیکی 25 و 60 درصدی قطعات 10 و 11 راه آهن بوشهر _شیراز
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها