03 آبان 1400
En | 
 

پيام تبريك مدير كل راه و شهرسازي استان بوشهر

پيام تبريك مدير كل راه و شهرسازي استان بوشهر به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَينَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَ الْفُرْقَانِ
دوشنبه، 08 خرداد 1396 | Article Rating
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَينَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَ الْفُرْقَانِ
ماه رمضان، فرصتي براي دعا، نيايش و شب زنده‌داري است كه عشق ملكوتي و انس با محبوب جاودانه را پديد مي‌آورد و شهد مناجات و نيايش را در كام انسان مي‌ريزد. چرا كه تلاوت قرآن و رعايت تقوا، زمينه تعالي و بازگشت به فطرت الهي و زندگي عالي انساني را فراهم مي‌سازد.
در پرتو خورشيد درخشان ماه رمضان، سلطه عادت‌ها و غريزه‌ها بر زندگي انسان كاهش مي‌يابد، غفلت‌ها زدوده مي‌شود. به دليل هماهنگي با جمع، موانع خودسازي كاهش مي‌يابد و اخوت ديني و روح برادري و همدردي با نيازمندان تقويت مي‌گردد،
خود سازي در فرهنگ اهل بيت (ع) شامل كنترل تمام رفتارها و گفتارهاي انسان درچارچوب دستورات خداست. كنترل اعضاء و جوارح و نفس بر اساس بايدها و نبايدهاي قرآن و سنت، مصداق خودسازي اسلامي و الهي است و روايات مكرري يادآوري كرده است كه روزه داري فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشاميدن مربوط نيست، بلكه مهم كنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.
حلول ماه مبارك رمضان، ماه رحمت و بركت و غفران و نيايش‌هاي عارفانه و بندگي خالصانه را به همه مسلمانان جهان و همكاران ارجمندم در راه و شهرسازي تبريك عرض مي‌نمايم و برايتان قبولي طاعات و عبادات را از خداوند متعال آرزومندم.

فرزاد رستمي
مدير كل راه و شهرسازي استان بوشهر
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها