03 آبان 1400
En | 
جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر برگزار شد
 

جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر برگزار شد

به‌منظور بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر وطرح اقدام ملی مسکن در استان  جلسه شورای تامین مسکن به ریاست استاندار بوشهر  برگزار شد.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 | Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر 

مدیر کل راه وشهرسازی استان بوشهر در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: براساس اقدامات انجام شده تا کنون 8067 نفر در استان بوشهر نسبت به ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اقدام نموده اند که از این تعداد تا کنون 3951 نفر فرم ج سبز دارندکه  332 نفر افتتاح حساب نموده اند  و 171 نفر از این افراد واریز وجه انجام داده اند  .

رستمی افزود : عملیات اجرایی 394 واحد در شهر جدید عالیشهر آغاز و 144 واحد در خورموج نیز بزودی شروع خواهد شد.

وی ضمن اشاره به مصوبات جلسه قبل افزود:این جلسه به منظور پیگیری مصوبات جلسه قبل در خصوص:

۱- وضعیت مسکن مهر پرگان برازجان،۳۲۰ واحد مسکن مهر ولایت بوشهر،۶۱واحد مسکن مهر سپاه امام صادق(ع)عالیشهرومسکن مهر دیلم وارائه گزارش توسط تعاونی های مربوطه.

۲-ایجاد راه دسترسی به بیمارستان غربالگری ومسکن مهر ولایت توسط شهرداری بوشهر.

۳-اقدامات انجام شده در خصوص طرح اقدام ملی توسط راه وشهرسازی ، بنیاد مسکن ، شرکت عمران عالیشهروستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره.

۴- اعلام کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی وخدمات فنی ومهندسی ،نظام مهندسی ساختمان به میزان حداقل ۵۰% در طرح اقدام ملی مسکن برگزار شد.

 گراوند،  استاندار بوشهر در بخشی از سخنان خود به مسکن مهر اشاره کرد وافزود: دستگاه‌های متولی مسکن مهر استان باید تلاش کنند پروژه‌های باقی‌مانده هر چه زودتر پایان یافته و به متقاضیان تحویل شود وپرونده مسکن مهر در استان بسته شود.

وی در ادامه به اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد واظهار داشت:اجرای طرح اقدام ملی مسکن ازدیگر طرح‌هایی است که دولت برای خانه‌دار کردن اقشار مختلف جامعه خصوصاً افراد متوسط و کم‌درآمد جامعه ارائه کرد که با توجه به وضعیت اقتصادی  استان بوشهردر این راستا باید با جدیت و تعامل مناسب مدیران دنبال شود.

گراوند با اشاره به این نکته گفت:دستگاههای استان به صورت جدی و با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای موجود،مسائل مربوط به طرح اقدام ملی مسکن را پیگیری نموده تا استانی پیشرو درزمینه اجرای این طرح باشیم.

استاندار در ادامه با تاکید برهمراهی دستگاه های متولی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد:انتظار داریم مجوزها در کوتاه ترین زمان ممکن صادر شود ونظارت های فنی واجرایی طرح اقدام ملی مسکن به گونه ای باشد که شاهد تکرار حاشیه هایی که برای مسکن مهر بوجود آمد نباشیم.

وی در آخر یادآور شد:مطمئنیم که با اجرایی شدن این طرح  میتوانیم شاهد تعدیل قیمت زمین و مسکن وافزایش امید دربین افراد جامعه باشیم.

در پایان هرکدام از مدیران  دستگاههای اجرایی مرتبط گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود را در حوزه مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن به شورا ارائه کردند.

تصاویر
  • جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر برگزار شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها