03 آبان 1400
En | 
۳۰ شهریور آخرین مهلت تکمیل مدارک طرح اقدام ملی مسکن
 

۳۰ شهریور آخرین مهلت تکمیل مدارک طرح اقدام ملی مسکن

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت : آخرین مهلت متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن برای تکمیل مدارک یا افتتاح حساب و واریز وجه اولیه تا ۳۰ شهریور ماه است.
ﺳﻪشنبه، 25 شهریور 1399 | Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی استان بوشهر، سید محمود دستغیبی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز بوشهر بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن با هدف تامین مسکن اقشار نیازمند و فاقد مسکن از ابتدای مهر ۹۷  شروع به کار کرد.

وی افزود: در این طرح که به شکل واگذاری گروهی به اقشار واجد شرایط است، زمین در اختیار کارگزاران برای ساخت قرار می‌گیرد، همچنین این طرح به صورت تعاونی‌ساز نیز بوده و از ظرفیت بخش خصوصی هم در راستای طرح اقدام ملی خودمالکی استفاده می‌شود که در آن افرادی که دارای زمین هستند با تشکیل پرونده و رعایت اصول می‌توانند از ظرفیت ایجاد شده اقدام ملی مسکن استفاده کنند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر اضافه کرد: تا کنون ۸ هزار و ۷۰۰ نفر در استان در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد افزون بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر شرایط اولیه را احراز کرده‌اند.

وی ادامه داد: برای ۳۹۰ نفر نیز افتتاح حساب شده یا در مرحله افتتاح حساب هستند که ۱۸۷ نفر نسبت‌به واریز وجه خود اقدام کرده‌اند.

دستغیبی حداقل وجه واریزی از طرف متقاضیان را ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد.

وی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در شهر عالیشهر عملیات اجرایی ۴۰۰ واحد از سوی شرکت عمران شهری در حال انجام است و برای ۱۲۰ واحد هم در شهر خورموج پیگیر درخواست صدور پروانه هستیم. در شهر‌های بنک و کنگان هم مراحل مجوز شهرداری در حال انجام است که تا یک ماه آینده این سه شهر نیز وارد فاز اجرا می‌شوند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: طرح‌های اقدام ملی مسکن ۱۸ ماهه است که در صورت مشارکت به موقع مردم و تامین به موقع آورده، در موعد مقرر به پایان می‌رسد.

وی اظهار کرد: مساحت واحد‌ها با مشاعات آن ۱۰۰ متر و مفید آن ۸۵ تا ۹۰ متر که تسهیلات آن ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۸ درصد است.

دستغیبی گفت: آورده متقاضیان در هر شهر متفاوت است و بر اساس اختلاف قیمت تمام شده و تسهیلات پرداختی تعیین می‌شود.

وی تاکید کرد: آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان برای تکمیل مدارک یا افتتاح حساب و واریز وجه اولیه که به صورت سامانهای یا پیامکی ثبت نام کرده‌اند تا ۳۰ شهریور ماه جاری است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان عنوان کرد: محدودیتی برای تعداد واحد‌ها در استان‌ها تعیین نشده و هر استان براساس میزان ثبت‌نام و ظرفیت امکانات دولتی آمادگی پذیرش دارد.

وی گفت: در شهر بوشهر به علت نبود زمین دولتی برای ساخت مسکن، در شهر جدید عالیشهر، برای متقاضیان شهر‌های عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک در شهر جدید نایبند و برای متقاضیان شهر گناوه نیز در بندر ریگ مسکن ساخته می‌شود.

تصاویر
  • ۳۰ شهریور آخرین مهلت تکمیل مدارک طرح اقدام ملی مسکن
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها