03 آبان 1400
En | 
 

اراضی ملی خور "چورشلی" گناوه از دست متصرفان خارج شد

رئیس اداره راه و شهرسازی گناوه گفت: اراضی ملی و حریم ۶۰ متری دریا در مسیر "خور چوشلی" این بندر که از سوی اشخاصی تصرف شده بود، با همکاری دادستان و شهرداری این بندر از دست متصرفان شد.
یکشنبه، 04 مهر 1400 | Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی بوشهر

امیر مظفرنژاد افزود: درپی تصرف این زمین‌ها، اداره راه و شهرسازی و یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در راستای حفظ حقوق بیت المال و صیانت از زمین‌های دولتی و حریم ۶۰ متری دریا، چندین نوبت اقدام به متوقف کردن عملیات نقطه موردنظر و تذکر به متصرفان کردند و  درنهایت روز گذشته رفع تصرف انجام شد.

وی اظهارکرد: با توجه به پی‌گیری این اداره برای رفع تصرف، پروژه راه ساری در دست ساخت از سوی متصرفان در اراضی دولت، بستر رودخانه و حریم دریا واقع در اطراف گمرک و روستای گشویی و مسیر خورچورشلی، با دستور ویژه دادستان ،حضور به‌موقع فرمانده و پرسنل یگان حفاظت این اداره، کلانتری و همکاری ویژه سرپرست و واحد اجرائیات شهرداری گناوه  تخریب شد.

مظفرنژاد گفت: اشخاص متصرف که این اراضی را  باهدف الحاق به املاک خود خاکریزی کرده بودند و حدود ۴۰ درصد پیشرفت کار در راه سازی این مسیر انجام شده بود، اسامی آنها و عوامل مجری راه مربوطه برای پیگیری و مطالبه حق مردم به مقام‌های قضایی ارایه شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی گناوه بیان کرد: متصرفان در اسرع وقت توسط مقام  قضایی برای ادای توضیحات و پرداخت خسارت احضار خواهند شد.

وی گفت: این اداره در راستای حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از اراضی دولتی و در حریم دریا  با متصرفان به گونه‌ای برخورد خواهد کرد که فرد متخلف از عملکرد خود پشیمان و هزینه جبران ناپذیری  متحمل شود.

دوستداران محیط زیست بندرگناوه  از اجرای این پروژه که درحال تعریض و احداث خیابان در نقطه بکر و مستعد زیست محیطی در جوار خور چورشلی این بندر بود، اعترض و خواستار جلوگیری و  تشکیل کمیته ویژه بازرسی و بررسی آن  توسط دستگاه‌های نظارتی شده بودند.

این منطقه دارای پوشش گیاهی بکر و بسیار مفیدی است و سالیان متمادی با تلاش‌های گسترده فعالان زیست محیطی محل کشت درخت حرا و سایر گونه‌های گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی گناوه به شمار می‌رود.

ساحل گناوه از نقاط گردشگرپذیر استان بوشهر در جنوب کشور است.

ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
فایل های پیوست
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها